Kościół ogłasza zmiany w kanałach komunikacji

  Jesus and woman at the well of Bethesda

  Pierwsze Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ogłosiło dzisiaj zmiany nazw kilku kościelnych stron internetowych, kont w mediach społecznościowych i aplikacji mobilnych. Jest to część większego projektu mającego na celu ukazanie pełnej nazwy wyznania i pogłębienia zobowiązania, by podążać za Jezusem Chrystusem.

  Strony internetowe: Oficjalna strona internetowa Kościoła zmieni nazwę na ChurchofJesusChrist.org. Zmiana wchodzi w życie dzisiaj, 5 marca 2019 r. Domena ChurchofJesusChrist.org będzie odsyłać do strony głównej LDS.org. W nadchodzących miesiącach domena „ChurchofJesusChrist.org” zastąpi poprzednie, jak następuje: 

  • LDS.org zmieni się na: ChurchofJesusChrist.org
  • MormonNewsroom.org—na: newsroom.ChurchofJesusChrist.org

  Ponieważ ze strony Mormon.org głównie korzystają osoby, które nie są świętymi w dniach ostatnich, połączenie tej strony ze stroną ChurchofJesusChrist.org, przeznaczoną przede wszystkim dla członków Kościoła, zajmie trochę więcej czasu. Praca nad ujednoliceniem i reorganizacją tych wszystkich stron internetowych pod jedną, bardziej spójną i spersonalizowaną domeną ChurchofJesusChrist.org, już trwa. Do tego czasu Mormon.org zmieni się w ComeUntoChrist.org

  Media społecznościowe: Kościelne konta w mediach społecznościowych będą łączyć i przekazywać treści skupione na życiu ewangelią Jezusa Chrystusa i dzieleniu się nią. 

  • Oficjalne konta kościelne na Facebooku i Instagramie będą się nazywać „The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints @churchofjesuschrist”. 
  • Grupa facebookowa została założona, aby utworzyć społeczność i efektywniej przekazywać wiadomości kościelne osobom korzystającym z serwisu. Grupa zwie się „The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints—Inspiration and News”. 
  • Konto na Twitterze będzie nosić nazwę „The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints @ChurchNewsroom” i będzie podstawowym źródłem kościelnych informacji w mediach społecznościowych. 

  Aplikacje mobilne: Wiele kościelnych aplikacji mobilnych zmieni swoje nazwy: 

  • LDS Music będzie się nazywać: „Sacred Music” 
  • Aplikacja Biblioteka ewangelii zachowa swoją nazwę 

   

  Domeny e-mailowe: Adresy e-mailowe osób zatrudnionych przez Kościół i generalnych przywódców Kościoła będą się kończyć domeną @ChurchofJesusChrist.org zamiast, jak do tej pory: @ldschurch.org. 

  Zostało jeszcze wiele do zrobienia, gdyż zmiany dokonują się w wielu różnych językach. Pierwsze Prezydium prosi świętych w dniach ostatnich i inne osoby o „cierpliwość i wyrozumiałość w czasie, gdy dokonywane są zmiany”.