Wszystkie artykuły: Lipca

Dzięki przeciwieństwom możemy wzrastać

Centralne miejsce w ewangelii Jezusa Chrystusa zajmuje plan zbawienia, który przygotował Ojciec dla wiecznego postępu Swoich dzieci. Ten plan, wyjaśniony we współczesnym objawieniu, pomaga nam zrozumieć wiele z rzeczy, których doświadczamy w tym życiu. Moje przesłanie skupia się na kluczowej roli przeciwieństw w planie zbawienia.

Jeśli ja mogę, Ty Też możesz! - Margarida (ang)

Margarida zaprosiła swojego przyjaciele, nie należacego do Kościoła, na spotkanie.

Schronienie przed burzą

Sytuacja, w której się obecnie znajdują uchodźcy, nie definiuje ich, jednakże nasza reakcja pomoże zdefiniować, kim jesteśmy my.

Nasza reakcja pomoże zdefiniować, kim jesteśmy my

Jako członkowie Kościoła, jako lud, nie musimy zbyt daleko sięgać pamięcią do naszej historii, by przywołać czasy, gdy byliśmy uchodźcami, co chwila brutalnie wypędzanymi z naszych domów i gospodarstw. W zeszłym tygodniu, przemawiając na temat uchodźców, Siostra Linda Burton poprosiła kobiety Kościoła o rozważenie: „Co by się stało, gdyby ich historia była moją historią?”. Ich historia jest naszą historią z nieodległej przeszłości.

Jestem samowystarczalny (ang).

Program samowystarczalności edukuje jego uczestników, aby mogli wspierać i służyć swoim rodzinom i społecznością.

Wasze grzechy pozostaną wam na zawsze odpuszczone

Dzięki uświęcającej mocy Ducha Świętego, który jest naszym stałym towarzyszem, możemy na zawsze zachować odpuszczenie naszych grzechów.

Wybory

Ostatnio zastanawiałem się nad wyborami. Mówi się, że brama historii osadzona jest na małych zawiasach, tak jak i życie ludzi. Wybory, jakich dokonujemy, określają nasze przeznaczenie.

Ich historia jest moją historią

Jaka jest twoja historia?  

 

Jak to się zaczęło – Torby dla Uchodźców (ang)

Melina Grahovas siostra z palika we Frankfurcie opisuje prosty pomysł niesienie pomocy uchodźcą.

Jeżeli ja mogę, Ty też możesz! – Filippo (ang)

Filipo pokazuje nam jak nauczał swojego przyjaciela się modlić i jaką radość mieli z tego obydwaj.

Znajdź informacje o przodku

Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, „jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy”. Naszą miłość do Boga okazujemy również wtedy, kiedy kochamy wszystkie Jego dzieci, zarówno te, które znajdują się teraz wśród nas, te, które jeszcze do nas zawitają, jak i te, które już odeszły.