Wszystkie artykuły: Maja

Jedność w różnorodności

Czy kościół może być zjednoczony i jednocześnie różnorodny? W globalnym świecie, w którym ludzie swobodniej niż dotychczas wymieniają się pomysłami i kulturą, warto zadać pytanie: „Czy kościół może przetrwać bez jedności i różnorodności?”. Wbrew pozornemu przeciwieństwu te dwie kwestie uzupełniają się wzajemnie, podobnie jak dwie strony monety.

Mormońska tradycja prowadzenia domowych wieczorów rodzinnych trwa już ponad 100 lat

Wspólne dorastanie w ewangelii jest głównym celem skupiających się na rodzinie nauk i zajęć w całym Kościele. Właściwie każdy zaangażowany członek Kościoła pamięta znamienny moment nauki podczas domowego wieczoru rodzinnego, czy to jako dziecko, rodzic czy nawet dziadek.

Konferencja generalna

Dwa razy do roku członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich z różnych stron świata gromadzą się w Salt Lake City, aby uczestniczyć w konferencji generalnej. Każdej wiosny i jesieni odbywa się sześć sesji, podczas których członkowie otrzymują wskazówki od przywódców Kościoła.

Wiosenna konferencja Dystryktu Warszawskiego

W dniach 21-22.03.2015 pod przewodnictwem prezydium dystryktu odbyła się w Warszawie konferencja Dystryktu Warszawskiego.